Změny na tomto webu a novinky o cestování do Turecka

2016: v tureckých letoviscích nejsou žádní Rusové, protože se nyní Rusko s Tureckem nemají rádi. Někteří hoteliéři musí s cenou dolů. Ačkoli jsou media plná zpráv o uprchlících, během svého výletu kolem Antalye v březnu 2016 jsem samozřejmě neviděl ani jednoho.

Duben 2014: Na druhé istanbulské letiště bude z Prahy v létě létat Pegasus Airlines. Zpáteční letenku jsem koupil za 2900.

Jaro 2014: Dopravce Corendon začal letos charterově létat z Prahy do Antalye. Na jaře je Turecko nejkrásnější, takže já tam letěl na poslední březnový týden. Letenky lze koupit pravděpodobně pouze v rámci zájezdu (jsou charterové).

červenec 2012: Anadolu Jet nově létají z Ankary do Igdiru, což je město přímo pod Araratem.

Od července 2012 je nutné mít vlastní cestovní pas i pro všechny děti, i když jsou mladší než deset let. Už nestačí mít dítě napsané v pasu.

Aktuálně květen 2012: Letos se hodně rychle vyprodávají zájezdy na červenec 2012. Když si proklikáte nabídky zájezdů do Turecka, už tam většinou chybějí termíny na začátek července, protože ty šly první. Čekat letos s nákupem na poslední chvíli je blbost.

Leden 2012: do Antalye začal letos z Prahy létat SmartWings, jsou stejně drazí jako Turkish Airlines, ale bez přestupu.

prosinec 2011: Jel bych ve druhé polovině dubna 2012 do Kapadokie. Vzal bych kola a projel bych v pohodě všechna místa, která jsme před čtyřmi roky s Jeronýmem nestihli, zejména kaňon Ihlara, Derinkuyu, slaná jezera, ale klidně i centrální oblast kolem Göreme a do sedla Ercies Daği, když zbude čas. 7 až 14 dnů, podle nálady, pár odpočinkových pěších dnů. Náklady: asi 10 tisíc na zpáteční letenku (přes Istanbul), asi tisícovka na ubytování obden v penzionu (sprcha!), asi 500 Kč na přejezdy autobusem na delší trati, asi 300 na vstupenky (některé kostely jsou za turniketem), jídlo je tam mírně levnější než u nás. Občas nějaké další náklady na mapy, prasklé duše, takže do 14 by se to mohlo vejít. Kdo pojedete se mnou? Pište mi na janovsky@gmail.com

říjen 2011: velké východoturecké město Van postihlo zemětřesení. Je zvláštní vidět ve zprávách zhroucené domy, kolem kterých jsem ještě v květnu honil kočky.

srpen 2011: žetony na tramvaje a lodě v Istanbulu zdražily ze 1,50 TL na 2 TL (asi 23 Kč)

červen 2011: do Antalye začal letos z Prahy létat SmartWings, ale jsou stejně drazí jako Turkish Airlines.

 

 

 

 

 

Popis destinací:

Stránky Turecko.org píše Dušan Janovský, Yuhů. +420 732 746 901 Kontakt.