Antalya

Miliónové město na slunných březích Středozemního moře, kam míří hodně turistů. Antalya je centrem oblasti zvané Turecká riviéra.

Za nejhezčí místa Antalye se považuje starý přístav pod starým městem a vodopády vodnaté říčky padající do moře z padesáti metrů. Východně od Antalye leží mezinárodní letiště Antalya, přes něž se cestuje do oblasti celé Turecké riviéry.

Jméno Antalya se čte [antalja], ypsilon se čte jako naše j. Nepleťte si město Antalya s menším městem Alanya ležícím asi 100 km východně (také velké letovisko Turecké riviéry). Podobné slovo Anatolie zase označuje celou širou zemi.

Obsah: Ubytování v Antalyi - Staré město - Nové město - Lara a vodopády - Pláže - Počasí - Výlety z Antalye - Doprava pryč - Doprava po městě - Letiště Antalya - Výbava na cesty - Hotely a recenze

Ubytování v Antalyi

Turisté bydlí jednak ve starém městě, kde je docela dost penzionů, nebo v hotelových komplexech na pobřeží východně a západně od centra Antalye. Antalya je veliké město, takže se možnosti ubytování liší hodně podle oblasti. Jsou asi 4 možnosti, kde se ubytovat:

  1. V hotelových komplexech u západní pláže. Pláž Konyaalti je dlouhá a hotelů spousta. Do centra Antalye je blízko. Sem jezdí hodně cestovky.
  2. V hotelovém komplexu v oblasti Lara východně od města. Hotely stojí buďto na útesech, nebo na začátku dlouhé písečné pláže. Do centra relativně daleko. Také zaměřeno na cestovky.
  3. Ve starém městě v penzionech. To vychází jako nejvýhodnější (nikoli nutně nejlevnější) pro individuální cestovatele, protože ve starém městě je prostě hezky a je blízko do restaurací a do přístavu. Osobně můžu na jednoduché přespání doporučit z venku relativně nevzhledný hotel Sun Rise, který má hodně pater (proto je nevzhledný), ale nízké ceny (22 TL se snídaní, 2014 mimo sezónu; 2016 40 TL) a wifi.
  4. V novém městě a na předměstích v různých malých dormitořích, penzionech nebo hotelích. Jejich hustota na plochu je malá, úroveň různá, ale lze se dostat na nejmenší ceny (kolem 12 lir na noc, asi naše stovka). Nízké ceny můžou znamenat nízký standard, v některých se třeba mluví kromě turečtiny i rusky.

Ceny ubytování jsem sondoval hlavně v penzionech ve starém městě, které jsou určeny hlavně pro baťůžkáře. Na začátku sezóny se nám podařilo uhádat cenu 30 YTL (asi 260 Kč) za osobu a noc i v relativně luxusním penzionu, který přes sezónu za osobu účtuje cenu 50 YTL (asi 420 Kč).

Hlavně západní antalyjská pláž Konyaalti je hodně pěkná. Na východ od města -- v oblasti Lara -- je to s koupáním kapku horší, protože centrální město stojí na vysokých útesech. Hlavní hotelový komplex východní oblasti Lara s dlouhou pláží je už docela hodně na jihovýchod od historického centra. Provozovatelé penzionů ve starém městě i hotelů u moře si navzájem konkurují, což udržuje ceny ubytování nízko. V centru živého města se lze dosyta najíst v docela atraktivních restauracích a bistrech.

Staré město Antalya

Stará Antalya je hezké místo. Od pohledu původně řecké město, Řekové zde pobývali až do počátku 20. století (spolu s Turky). Projevuje se to v kamenné a dřevěné architektuře, v úzkých uličkách a v uspořádání starého města kolem přístavu. Přístav na západní straně je dnes jachtový, staré město je asi 30 metrů nad ním -- do přístavu se dá dostat po schodech nebo po velmi příkré silničce. V přístavu jsou restaurace, obchůdky, ale i dost volného prostoru a jakýsi moderní umělý menší amfiteátr. Turci říkají starému městu Kaleiçi (kaleiči) (kale = hrad).

Mnoho domů ve starém městě je poněkud zpustlých. Kdyby se v posledních desetiletích mnoho domů nepředělalo na penziony, bylo by staré město možné pusté celé. Na mnoha místech je ale vidět dělníky, kteří starší domky rekonstruují. Na jaře 2008 se v celém prostoru starého města dělaly nové chodníky ze zámkové dlažby, takže nějaký rozvoj tu je. V roce 2016 už jsem zaznamenal hodně barů a celková úroveň se pozvedla (spolu s cenami). Dominantou a symbolem starého města je hnědý, tak zvaný Flétnový minaret, Yivli minare (též Žlábkovaný minaret). Je to prostě starý cihelný minaret, pocházející už ze 13. století. Není vůbec vysoký a nemá špičku, jinak jsem nic zvláštního na něm nezaregistroval, ale přiznávám se, že minaretům nerozumím. Mnohem víc mě oslovil starý byzantský kostel s minaretem bez špičky jménem Kesik Minare (rozbitý minaret) stojící přibližně uprostřed starého města, víc na jih. Na většině pohlednic z Antalye je hodinová věž stojící více na sever, poblíž tramvajové zastávky Kale Kapısı.

Staré město je relativně malé, určitě menší než třeba historické Litoměřice. Jak jsou ale ve staré Antalyi uličky úzké a křivé, dá se tu dobře zabloudit, protože pravoúhlé uspořádání ulic je pouhou (zdařilou) iluzí. Staré město na východní straně obklopují hradby s Hadriánovou branou, v noci pěkně nasvícenou. Celé staré město obklopuje jedna tramvajová trať, která je dobrou orientační pomůckou, že už jdete jinam. Za tramvajovou tratí začíná nové město s mnoha obchody, bankami, kantýnami a s normálním tureckým životem. Severní strana tramvajové ulice je velmi výstavná a ještě u starého města se rozšiřuje v cosi jako náměstí, na kterém začíná ulice Šarampol s pěší zónou. Tomuto náměstí dominuje věž s hodinami, nápaditá fontána a o kus dál obrovská stylizovaná socha (hádám, že to bude Atatürk).

Mírnou nevýhodou pobytu ve starém městě je relativní vzdálenost k veřejné pláži. Na západní pláž se už skoro vyplatí jet tramvají. Cestou se na konečné tramvaje dá navštívit archeologické muzeum, v Antalyi je muzeum o trochu menší nuda než obvykle.


starý přístav Antalya


starý přístav ze severu, z divadla


některé domy ve starém městě jsou v horším stavu


vybydlené domy ve starém městě


minaret bez špičky, typická dominanta


Hadriánova brána mezi starým a novým městem

Nové město

Antalya nic pojmenovaného jako Nové město nemá, je to jenom moje označení pro všechno, co nepatří do města starého. V nové Antalyi žijí skoro 2 milióny lidí. Město je překvapivě stejnorodé -- skoro všude jsou šestipatrové domy v téměř pravidelné čtvercové síti. V přízemí domů mají Turci obchody, provozovny služeb, banky a spoustu dalších normálních věcí, které se dají čekat od velkého města. Osobně mi nejzajímavější přišly procházky přibližně kilometr od pobřeží po prašných ulicích občas přerušovaných parky, na kterých se ale dají udělat nejlepší nákupy dárků nebo i jídla. Pide mi tu chutnalo moc, bylo laciné a džbán vody k jídlu jsem samozřejmě dostal zdarma.

Asi nejvýstavnější část města je bulvár Şarampol severně od starého města. V okolních blocích jsou skryté nejzajímavější bazary, na kterých nakupují místní. Občas je potřeba mít štěstí, aby byl třeba pátek, pak otevírá věhlasný páteční trh. Čím dále se vydáte na sever nebo na východ, tím více se v zástavbě objevují staré chudinské domky. Jsou zajímavé, ale kvůli nim nemá cenu do těchto končin chodit. Zajímavější mi přišly parky kolem mešit a hřbitovů.

Pravděpodobně nejzajímavějším místem k návštěvě je Archeologické muzeum, které stojí u západní konečné tramvaje u útesu nad pláží Konyaalti. V muzeu jsou hezky popsané a zpracované nálezy hlavně ze starořeckých a římských lokalit (Perge, Side apod.).

Česká republika má v Antalyi honorární konzulát, podrobnosti najdete na stránce o konzulátech.

Lara a dvojí vodopády Düden

Na jihovýchod od středu Antalye se nachází veliká čtvrť zvaná Lara. Od moře dělí Laru útesy a až na konci útesů se nachází hotelová oblast Lara s mořskou pláží. Takže pokud se setkáte s ubytováním v oblasti Antalya - Lara, jde pravděpodobně o tuto hotelovou oblast, která je hned u moře. Západní část čtvrti Lara - Antalya stojí na útesech. Východní dlouhá hotelová část je u dlouhé pláže.

Podél útesu vede pobřežní silnice, z mořské strany obklopená nádherným pruhem parků. Na druhé straně ulice jsou velmi výstavné domy, občas hotely, občas přepychové výškové budovy. Je to tady opravdu hezké. Do těch výstavných hotelů jezdí myslím převážně Rusové.

Hlavní turistickou atrakcí útesové části oblasti Lara jsou spodní vodopády Düden či Düdense, zvané též Karpuzkaldiran, asi sedm kilometrů od centra Antalye po pobřeží na východ. Útesy jsou z velmi tvrdé horniny, která špatně zvětrává, takže se malá čistá říčka do moře vlévá vodopádem vysokým asi 40 metrů. Krásná podívaná to je celý rok, obzvláště bohatý je vodopád na jaře. Svítí-li sluníčko, vzniká z vodní tříště velká duha. Na vodopád se dá koukat z boku, z takového malého mysu, na jehož špičce stojí v parku se zábradlím hodně fotografujících turistů (vstupné se neplatí). Vodopád se dá obejít i z druhé východní strany (to jsem z neznalosti udělal) přes pár zákazů vstupu. Fotky jsou z toho místa sice unikátní, ale kluzká stezka nad propastí je velmi nebezpečná. Lepší je jít bezpečně fotit z toho parku. Další možností, odkud vodopády spatřit, je zdola z lodě. Dají se tam koupit předražené zájezdy pseudohistorickými loděmi, které ale odplouvají odněkud z přístavu ve starém městě.

Do oblasti Lara a k vodopádům Düden se dá dostat autobusem nebo dolmuší po pobřeží. Stačí sledovat pobřežní ulici, která se jmenuje podle Atatürka. Já jsem vodopády poprvé navštívil náhodou, když jsem kolem neplánovaně jel na kole.


západní okraj dlouhé východní pláže Lara


východní pobřeží Antalye tvoří docela vysoké útesy


pobřežní silnice ve východní části Antalya


kytičky na útesech


řeka několik metrů před přítokem k vodopádům Düden


silniční most těsně nad vodopády


vodopády Düden focené z levého břehu


nejtypičtější záběr na vodopády, z vyhlídky


pod vodopády se dělá duha


některé cestovky nabízejí vyjížďku pod vodopád


další typický pohled na vodopády


běžná zástavba v oblasti Lara


sámoška


v Park Hotelu Sera jsem náhodou dva dny bydlel


vodopády při mé třetí návštěvě tohoto místa

Kromě mořských vodopádů jsou na téže říčce další vodopády i výše proti proudu. Jmenují se Düden Şelalesi, tedy Dunenské vodopády a v turistických průvodcích se označují jako "horní". Jsou to hezké asi patnáctimetrové vodopády obklopené parkem. Do parku se platí drobné vstupné (v roce 2016 3 TL). Kromě vodopádů, které lze obcházet různými cestičkami a jeskyňkami, jsou v parku restaurace a čajovny. Toto místo je oblíbené místními obyvateli na procházky a pikniky, takže prý během víkendu může být trochu hektické a přeplněné lidmi. Já mám jinou zkušenost, byl jsem tu v neděli a bylo to v pohodě, ale zase ještě březnu, kdy je na běžné turecké pikniky ještě trochu chladno. K těmto vodopádům se dá dostat městským autobusem. My jsme jeli autobusem VF66 a nastupovali jsme u obchoďáku Markantalya, kde jsme se ptali slovem "šelalesije", tedy "k vodopádům". Jede to asi dvacet minut, zpátky taky každou chvíli.


Horní Düneské vodopády

Další vodopády by měly být ještě o kus dál asi 20 km v horách. Jmenují se Kurşunlu a prý byly objeveny teprve nedávno.

Pláže v Antalyi

Antalya má pláže velké dvě:

  • Západní pláž Konyaalti blízko města s volným vstupem. Místy kamínky, ale čisto a pohoda.
  • Východní pláž Lara asi 10 km od města na východ s poplatkem za vstup (hoteloví hosté zdarma). Dlouhá pláž s jemným pískem.
  • Další soukromé pláže jsou občas pod útesy. V sezóně se vyplatí dát za vstup malý poplatek, protože pak máte víc soukromí.

Většina ubytovacích kapacit pro turisty se nachází poblíž západní pláže Konyaalti. Kdo se chce dostat na východní pláž Lara, může tam jet autobusem nebo dolmuší podél pobřeží. Lara mi ale přišla taková sterilnější, plná Němců a Rusů. Víc se mi líbilo u pláže Konyaalti, ke které navíc přiléhá hezký park s restauracemi. Na všech plážích u Antalye jsou lehátka a slunečníky za poplatek od dvou do šesti lir na den. Lehátko ani slunečník si samozřejmě kupovat nemusíte.


sedačky na západní pláži


okolí západní pláže má formu parku


západní Antalyjská pláž focená z vyhlídky směrem od centra


útes u západní pláže

Počasí v Antalyi

Hodně teplo, jak vzduch, tak moře. Sezóna od začátku května do konce října. Moje fotky jsou většinou z dubna, kdy už je počasí v podstatě letní.

Antalya, průměr denních maximálních teplot, graf po měsících

Turecko, průměrná teplota moře, graf po měsících

Další informace o počasí v Turecku.

Výlety z Antalye k památkám

  • Perge - starověké město
  • Aspendos - starověké město s nejzachovalejším amfiteátrem a obrovským akvaduktem
  • Termessos - vysoko položené zachovalé ruiny starověkého města
  • Side - starověké město na mysu, letovisko
  • Phaselis - starověké město v lese směrem na jih, možnost koupání
  • Olimpos - zajímavé starověké památky v lese u vesničky Čirali
  • Demre, Myra - na jih za památkami do oblasti tyrkysového pobřeží do rodiště svatého Mikuláše.

Přírodu si můžete užít v národním parku Olimpos.  Vodácké plavby na raftech se pořádají na řece Köprülü. Do letoviska Belek se jezdí na golf a na tenis.

Jídlo

Je těžké v miliónovém městě upozorňovat na nějakou specialitu, protože je tu toho spousta, ale mě osobně zaujaly polévkárny. Mají v nich spoustu druhů polévek vařených z různých mas a vnitřností. Velká porce vyjde asi na stovku, ale je to vydatné jídlo. Osobně mi nejvíce chutnala jazyková. Polévkárny jsou soustředěné v jedné ulici, což je v Turecku normální u všech druhů podnikání. Ptejte se na čorbu nebo čorbadži.


jazyková polévka v polévkárně


polévkárna je hospoda, která vaří jen polévky


pojízdná pražírna oříšků a cizrny v přístavu

Doprava z Antalye jinam

Z Antalye jezdí meziměstské autobusy a mikrobusy všemi možnými směry, hlavně na východ směrem na Side (Manavgat), případně na sever (Isparta, Ankara) nebo na západ do vnitrozemí nebo do Fethiye. Na jih směrem do Kemeru a dál až do Kaş jezdí pouze mikrobusy, hledejte linku AK03. Spojů je dostatek, ale občas (v pátek a v neděli) mohou být vyprodané.

Všechny autobusy z Antalye začínají na hlavním autobusovém nádraží, takže nejlepší způsob, jak se dostat mimo Antalyi, začíná právě tam.

Autobusové nádraží

Meziměstské autobusy a mikrobusy mají hlavní autobusové nádraží (otogar) dost mimo centrum Antalye, asi 4 km na sever, ale ještě ve městě. Toto autobusové nádraží je nové (proto se mu říká Yeni Otogar) a vypadá přehnaně monumentálně. Má tři bloky, podle toho, kam chcete jet, ale dá se snadno doptat. Do prostor hal, které trochu připomínají letiště, se prochází přes policejní kontrolu. Oficiální název autobusového nádraží je Antalya Terminali.

Z Otogaru do města se od roku 2010 lze dostat tramvají T1 (T1A a T1B) nebo dolmuší. Ptejte se klasicky na centrum města (šehir merkezi). Z otogaru se na tramvajovou zastávku prochází delším tunelem s travelátory. Nedaleko Otogaru také projíždí tramvaj T3, stačí dojít na zastávku Batigar.

Další možnost dopravy z autobusového nádraží směrem k centru Antalye je servisní bus z otogaru, který proti všem zvyklostem nejede do centra Antalye, ale na západní pláž Konyaalti (což je takové širší centrum).

Při opačné cestě na autobusové nádraží se stačí zeptat na Yeni Otogar (nový autobusák) a nastoupit ve správném směru na novou tramvajovou linku (tedy typicky T1 nebo T3). Autobusák leží na výpadovce na Ankaru, tedy trochu na sever.

Doprava po Antalyi

  • mají kreditovou kartičku, která je k dostání leckde
  • na autobusové nádraží jezdí tramvaj
  • na letiště jezdí bus č. 600

Hlavním prostředkem hromadné dopravy bývaly v Antalyi autobusy.  Označené bývají číslem nebo číslem a písmenem. Systém jsem v tom neodhalil. Po Expu se v Antalyi dají už dost dobře používat tramvaje.

Autobusy i tramvaje se platí kartičkou, která se jmenuje Antalyakart. Funkcí je dost podobná istanbulské istanbulkart nebo třeba londýnské oyster. Prostě papírová nebo plastová kartička, na které je nějaký kredit a dá se dobíjet. Při nástupu do autobusu se kartička přiloží ke čtečce u řidiče, kredit se odečte a hurá. Antalyakarty se prodávají přednabité částkou 9,20 TL a stojí 10 TL. Jedna jízda stojí obvykle 2,40 TL (2016).

Jednu Antalyakartu můžete používat i ve dvojici nebo ve více lidech. Stačí si kartičku podávat dozadu.


Antalyakart, nabíjecí šalinkarta


Na fotce můžete vedle místa řidiče vidět čtečku karet, ke které se karta přikládá.

Antalyakarta se dá obvykle koupit u řidiče autobusu. Tedy přesněji řečeno: dvakrát jsem to zkusil a vždy se mi to povedlo. Určitě je prodává autobus č. 600 jezdící z letiště. Dobíjet by se měla dát v automatech, což se mi ale nepovedlo, takže jsem dobíjel v trafikách. Nevím, jaký je v praxi rozdíl mezi papírovou a plastovou kartičkou, ale zdá se, že papírovou je možné dobít jenom pětkrát.

Dolmuše (šestnáctimístný kříženec taxíku a minibusu) jsou v Antalyi doplňkovým prostředkem veřejné dopravy. Postupem času mizí a jsou nahrazovány většími autobusy. Stojí něco málo okolo dvou lir (asi 15 až 20 korun). Pokud nerozumíte ceně, při placení stačí nechat si vrátit na tři liry nebo na pětilirovku. Orientace v dolmuších je obtížná, ale v praxi stačí znát název místa, kam jedete.

Tramvaje


Plánek tramvajových tratí v Antalyi 2021, platí i v roce 2023.

Tramvaje dlouho jezdívaly jenom po jedné zahnuté trase T2 kolem starého města. Zajímavé je, že je to jednokolejka (čekají na sebe v prostřední dvojkolejné stanici). Od roku 2010 přidali novou dvoukolejnou trať T1 z Otogaru do centra a pak na východ, po které jezdí škodovácké soupravy. V roce 2019 prodloužili trať T1 na letiště a postavili novou trať T3 ze severu na jihozápad.

Jedna cesta stála 2,4 TL (2016) a platí se klasicky antalyakartou. Karta se přiloží k turniketu a turniket dovolí projít. V trochu nepříjemné situaci je ten, kdo nemá antalyakartu, protože si ji na rozdíl od autobusu nemůže koupit u řidiče - nedostane se ani na nástupiště. Pak je nutné najít trafiku nebo podvádět a obejít turniket po kolejích.

Na spoustu míst v Antalyi se dá dojít pěšky, hlavně oblast starého města a přístavu není jinak než pěšky nebo na kole průchodná (a někdy ani na kole).

Za dopravní centrum Antalye považuji komplex autobusových a tramvajových zastávek poblíž obchodního domu Markantalya. Získal jsem pocit, že přes Markantalyi jezdí úplně všechny autobusy. Je to pak i blízko do starého města, buď tramvají, nebo pěšky. Markantalya GPS: 36.892882, 30.702343


Mapa MHD Antalye z roku 2013. Chybí v ní bus č. 600 z letiště na Otogar.

Taxi stojí v Antalyi po přepočtu asi 40 Kč na kilometr, čili dost draho. Mají drahý benzín a spoustu regulací. Využil jsem je jenom při potřebě dopravit na letiště sbalená kola.

Letiště Antalya

Antalya má přímé spojení s mnoha evropskými městy. Nejvíc letadel létá někam přes Istanbul. Charterové lety (cestovky) létají z Antalye hlavně do Ruska. České cestovní kanceláře objednávají přímé chartery do Antalye z Prahy a Brna.

V Antalyi je mezinárodní letiště rozdělené na dva terminály -- mezinárodní lety a vnitrostátní lety (international a domestic). Kdo při odletu z Antalye letí přes Istabnul, tak nesmí zapomenout, že musí na vnitrostátní terminál. Letiště je asi 10 km severovýchodním směrem od centra Antalye, je už hodně za městem. Před vjezdem do velkého areálu letiště policie kontroluje přijíždějící auta (kvůli teroristům), ale autobusy s turisty skoro nekontrolují nebo rovnou nechávají projet.

Individuální doprava z letiště do města nebo z města Antalye na letiště je nejlepší tramvají T1A nebo autobusem 600.

Tramvaj T1A je asi nejlepší. Jede jak do centra (třeba do stanice İsmetpaşa), tak na autobusové nádraží (Otogar). Jezdí na letiště od roku 2019. Platí se Antalyakartou.

Městským autobusem číslo 600. Na letišti staví u domácího terminálu, což je ten, na který se přiletí, pokud cestujete s přestupem v Istanbulu (tedy nikoli u mezinárodního). Cena lístku 2,4 TL (2016) se odečítá z Antalyakarty, kterou lze koupit za 10 TL od řidiče autobusu při nástupu. Přes den jezdí bus 600 každou půlhodinu až do půl dvanácté včetně, v noci vždy v půl liché. Druhá konečná zastávka je na hlavním autobusáku (Antalya Otogar). Zastávka nejblíže starého centra Antalye se pravděpodobně jmenuje Markantalya, protože jí tak všichni podle blízkého obchoďáku říkají. Zastávka je na ulici Yüzüncü Yıl Bulvarı skoro u nadchodu a poblíž křižovatky s Şarampol Caddesi (GPS zastávky 36.892161, 30.699446). Po té Šarampolské ulici pak jezdí tramvaje ke starému město, nebo se to dá snadno dojít i pěšky.

Jiná doprava z letiště už je dražší. Nejlepší je určitě jet taxíkem, cena vyjde na 3 až 4 české stovky. Dolmuše nebo jiné autobusy na letiště jezdit nesmějí, pouze jakási monopolní společnost Havas Bus, která ale má cenu lístku (15 YTL, 2016) asi jenom poloviční v porovnání s taxíkem. Jste-li dva nebo víc, je už taxi výhodnější.

Pokud do Antalye přijíždíte s cestovkou, v pohodlí autobusu s největší pravděpodobností tyhle věci vůbec nebudete muset řešit.

Výbava na další cesty

V Antalyi jsou tři prodejny Decathlon, ve kterých se dá sehnat leccos potřebné, včetně plynové bomby na přenosný vařič. Bomba funguje bez redukce, mají ty naše evropské závity. Nejblíž letišti u zastávky tramvaje Cırnık je prodejna Decathlon Antalya na Serik Cd. 8. Nejblíž autobusáku je Decathlon Erasta, Dumlupınar Blv. 49 u zastávky tramvaje Kültür (pozor, tramvaj T3).

Turistická SIM karta se dá koupit na letišti u stánků operátorů. Obvykle mají dražší balíčky, než když zkusíte sehnat SIMku někde ve městě - tam ale ne vždy mají turistické karty. (Normální turecké neturistické SIM karty v českých telefonech nefungují.)

Antalya 2024 - hotely a recenze

V Antalyi jsou recenzované zejména tyto hotely: Alara West, Arancia Resort, Arcadia, Ardisia, Artside, Asdem Garden, Aska Costa, Banina, Belconti Resort, Blue Cruise Antalya, Caretta Beach, Cleo Mare, Club hotel Falcon, Club Hotel Turan Prince World, Club Pacific, Daima Biz, Delphin Diva Premiere, Delphin Palace, Delphin Palace Deluxe, Diamond, Fame Residence Lara, Ganita Garden club, Gold, Hadrianus, Ic Green Palace, Joy Nashira Resort, Joy Pegasos Planet I., Kahya, Kamelya World Fulya, Kervansaray, Kervansaray Kundu, Laguna City, Lara, Lara Beach Hotel, Lares Park, Matiate, MEDER Resort, Miracle De Luxe Resort, Miracle Resort, MOM'S Hotel, Nazar Beach, Özbekhan, Peranis, Polen, Porto Bello, Pumakkale - Antalya, Royal Wings, Saturn Palace, Sherwood Breezes Resort, Sherwood Resort, Sunrise Holiday Village, Titanic, Titanic De Luxe Beach & Resort Hotel, Top, TTH (JOY) Hydros Hv Hotel, Vega, Vesta, Villa Atac, Wow Kremlin Palace. Zobrazit české recenze hotelů v Antalyi.

Vyhledat zájezdy s pobytem v Antalyi v nabídkách všech cestovek.

 

 

Komentáře k této stránce - Antalya na diskusním webu najih.cz

 


holky v parku v oblasti Lara


nějaký hotel v oblasti Lara


východní Antálie


hlavní antalyjská křižovatka tramvajových tratí, které se na ní padoxně nekříží, ale obě zatáčejí


příprava na den dětí na předměstí Antálie


stavba nových vysokých domů mezi Larou a letištěm


výpadovka z Antalye směrem na Kemer. Hned mě upoutaly strmé hory.


vchod do tureckých lázní


holky v přístavu


čajovna, chlapi hrají často domino


nožířství


starověké sklo v antalyjském muzeu


starověké sklo


starověké sklo


socha Artemis v muzeu


spodek sochy doplněný obrázkem vršku, který odvezli Britové nebo Němci do svých muzeí


typický lýkijský sarkofág

antalya-20008-lara
východní Antálie, pohled z jednoho z hotelů

antalya-20010
chodba běžného hotelu východní Antalye

antalya-20020-vodopad
vodopád padající do moře je jednou z hlavních turistických atrakcí Antalye

antalya-80832
muzeum kotlů nebo kamen
turnikety u vstupu do parku na horní vodopády

kocka-5059-bacha-kocky
výstražná značka "pozor kočky"

Popis destinací:

 

Stránky Turecko.org píše Dušan Janovský, Yuhů. +420 732 746 901, janovsky@gmail.com, kontakt.