Iskenderun

Zajet do Iskenderun byla asi chyba, protože tu nic extra zajímavého není. Iskenderun je turecká Alexandrie, město založené Alexandrem velikým (jako jedno z mnoha). Město leží na pobřeží velkého zálivu, který se jmenuje po něm, totiž Iskenderun Korfezi.

Městem prochází hlavní vícepruhá silnice vedoucí z Hataye (Antakya) na sever k Adaně. Na hlavní silnici také staví všechny autobusy. Když jsem chtěl vidět aspoň náznak staršího města, musel jsem se vydat na západ k moři, do jakéhosi centra. V centru je docela ruch, prostě normální Turecko. Hodně obchodů, klasika. Na pobřeží jakýsi památník. Zajímavé bylo potkávat v zástavbě staré kostely patřící různým denominacím.

Ubytování se dá sehnat ve třech hotelích nedaleko pobřeží na kolmé hlavní silnici. Jsou všechny stejně předražené, určené asi bohatým obchodníkům, ale jiné v Iskenderun nejsou. Vybral jsem si ten nejlepší: za 40 TL jednolůžkový pokoj (usmlouvané z padesáti, rok 2011) bylo asi to nejdražší, co jsem v Turecku realizoval, ale opravdu jsem si potřeboval dát sprchu a vyspat se. A měli tam wifi. Další den jsem pokračoval na východ přes Gaziantep. Jediné zajímavější místo v okolí je Bagras Kalesi.

 

  

 

 

Popis destinací:

Stránky Turecko.org píše Dušan Janovský, Yuhů. +420 732 746 901 Kontakt.