Turecká riviéra

Jako Turecká riviéra se označuje část jižního pobřeží Malé Asie v Antalyjském zálivu (Antalya Körfezi). Po pobřeží na východ od města Antalya se mnoho desítek kilometrů táhnou kvalitní pláže s historickými městy, kolem nichž nedávno vyrostla nová letoviska.

V Římském období se nížina kolem Antalye nazývala provincie Pamfýlie se čtyřmi významnými městy: Thermessos, Perge, Aspendos a Side. Všechna tato místa se dnes dají navštívit a vypadají dost zajímavě. Z nich pouze Side je hned u moře. Dá se udělat i výlet do hor do Národního parku Köprülü, případně cestovky vozí klienty až do Kapadokie.

Nejdůležitější letoviska Turecké riviéry jsou od západu k východu:

Do vnitrozemí se pak dá v této oblasti pohodlně cestovat na následující místa se starověkými památkami:

Počasí Turecké riviéry

Turecko, průměrná teplota moře, graf po měsících

Antalya, průměr denních maximálních teplot, graf po měsících

Více o tureckém počasí.

Turecká riviéra 2019 - hotely a recenze

V oblasti Turecké riviéry jsou recenzované zejména tyto hotely: Melissa, Club Fiesta, Presa Di Finica, Rheme Beach, Top, Club Dizalya, Monte Carlo, Sultan Sipahi, Anitas Beach, Incekum Beach Resort, Stella Beach, Arycanda, Club Turan Prince, Club Verano, Gölmar Beach, Green Peace, Kamelya Standard, Kervan, Muz, Papillon Belvil, Savk, Sevki Bey, Tuncer, Turtas, Sherwood Breezes Resort, Club Gardenia Beach, Celes Beach Resort, Juniper, Sunberg, Fame Residence Lara , Liberty Beach, Blue Diamond Alya, Palm Garden, Water Planet, Delphin Diva, Nerton, Le Chateau De Prestige, Alba Queen, Eftalia Resort, Arancia, Hotel Club Konakli, Bilkay, Daima Resort, Vesta Hotel, Saritas, Tayyarbey Beach Club Side, Ali Bey Club Manavgat, Berkan, Alara Park. Zobrazit české recenze hotelů v oblasti Turecké riviéry.

Vyhledat zájezdy s pobytem v oblasti Turecké riviéry v nabídkách všech cestovek.

Turecká riviéra na srovnávači zájezdů - můj experimentální web pro agregace nabídek dovolených.

 

 

Turecko > Turecká riviéra

Popis destinací:

Stránky Turecko.org píše Dušan Janovský, Yuhů. +420 732 746 901 Kontakt.