Egejská riviéra

Do oblast na západě a jihozápadě Anatolie (tedy Malé Asie) míří hodně zájezdů cestovek. Reklmaní název je Egejská riviéra. Termín Egejská riviéra se odvozuje od Egejského moře, což je moře mezi Řeckem a Tureckem. Většina popsaných míst leží jižně od Izmiru. Severněji jsem byl jen v části okolo Tróje, kterou nazývám nejzápadnější Asie (má samostatný rozcestník).

Do oblasti Egejského pobřeží počítám tato letoviska na pobřeží:

Památky a zajímavá místa, kam se dá jezdit na výlety:

A města v blízkém vnitrozemí:

Jak už jsem zmínil, Egejské pobřeží se často označuje jako Egejská riviéra, aby byly atraktivnější popisy zájezdů. Oblasti Egejského pobřeží se ve starověku říkalo Kárie, podle národa Kárů. Káry na pobřeží v 11. stol. př.n.l. nahradili Řekové, totiž konkrétně Iónové a jižně Dórové. Proto když se mluví o starověké Iónii, je to taky tady (kousek do vnitrozemí je pak Lýdie). Pozor, Iónské ostrovy jsou někde úplně jinde, totiž na západním pobřeží Řecka. Řekové v oblasti Egejské riviéry žili až do dvacátých let 20. století.

Počasí

Izmir, průměr denních maximálních teplot, graf po měsících

Srážky v západním Turecku, graf po měsících

Turecko, průměrná teplota moře, graf po měsících

Egejská riviéra - hotely a recenze

V oblasti Egejské riviéry jsou recenzované zejména tyto hotely: Acacia, Aegean Garden, Aqua Fantasy Resort, Armonia Club, Armonia Club St, Atlantique Holiday Club, Bezay, Cesars Hotel, Club Belcekiz Beach, Club Dorian, Club Hotel Arinna, Club Petunya & Sardunya, Club Virgin Bodrum, Eden Beach, Etap Altinel, Grand Ontur, Iris, Kadikale Resort, Kalif, Kaya Prestige Sunshine, Kerem Resort, Litera La Luna, Mersin, Mersoy Exclusive, Remer, Seketur, Sky Sea, Tusan Beach Resort. Zobrazit české recenze hotelů v oblasti Egejské riviéry.

Vyhledat zájezdy s pobytem v oblasti Egejské riviéry v nabídkách všech cestovek.

Srovnávač zájezdů na Egejskou riviéru - můj experimentální web pro agregace nabídek dovolených.

 

 

 

Popis destinací:

Stránky Turecko.org píše Dušan Janovský, Yuhů. +420 732 746 901 Kontakt.